Niezłomnym

Instalacja poświęcona Powstaniu Warszawskiemu  ma rangę symboliczną. Inspiracją dla była świadomość nieubłagalności praw czasu. Instalacja upamiętnia rocznicę Powstania Warszawskiego, jest artystycznym odniesieniem do wyjątkowego wydarzenia z dziejów walki i męczeństwa naszego narodu. Nie tylko żołnierzy ale również mieszkańców dzielnic, którzy przeżyli a także ofiar bestialskich masowych mordów. Instalacja przedstawia dynamikę walki z jednej strony konkretnej, przypisanej do miejsc, z drugiej – ponadczasowej.

Pamięć ludzka nie nadąża często za biegiem historii. Zryw i tragedia Warszawy, jest zawsze aktualną przestrogą. Trzeba ją przypominać, przypominać o wartościach humanistycznych, które są często zagrożone.

Kolejne powojenne pokolenia mając dostęp do materiałów opisujących warunki w powstańczej Warszawie, bogatej dokumentacji w postaci relacji, opracowań naukowych, opracowań ikonograficznych, rysunków, fotografii, filmów dokumentalnych, ma możliwość uświadomienia sobie ogromu poniesionych strat. „Niezłomnym” to syntetyczna i skrótowa metafora informująca o tragicznej cenie Powstania Warszawskiego, pozostawiająca widzowi miejsce dla jego własnej wyobraźni. (2015 rok)

Druk UV na materiale 120×160 cm